Toggle Menu

PINAR KELEŞ

Dijital Pazarlama Uzmanı

Ticimax ile E-ticarete Başlıyorum Eğitim Programı

Ticimax ile e-ticarete başlıyorum programı kapsamında ''e-ticaret sitesi açmak istiyorum'' diyen katılımcılarla dolu dolu iki gün geçirdik.

Eğitimin ilk gününe Ticimax CEO’su Cenk Çiğdemli’nin; e-ticarete ilk adımı atma konusunda bilgilendirici ve sektörel ipuçlarını paylaştığı açılış konuşması ile başladık.  Cenk Çiğdemli’nin ardından e-ticaret başarı hikayesini katılımcılarla paylaşmak üzere organik gıda sektörünün önde gelen markalarından Misbahcem.com’un Kurucusu Işıl Artvinli bizlerleydi.  Işıl Artvinli’nin enerjik sunumu ve katılımcıların sektörel soruları ile oturum oldukça keyifli geçti.  

Cenk Çiğdemli

Misbahçem

Ticimax e-ticaret uzmanı Taner Tiryaki, Işıl Artvinli sonrası ilk oturumun son sunumunu gerçekleştirdi. E-ticaret altyapısal özellikleri ve önemli noktaları paylaştı.  Taner Tiryaki’inin sonrası e-ticarette ödeme sistemlerine dair bilgileri paylaşmak üzere iyzico Channel Manager Demet Uygun aramızdaydı.

Demet Uygun

İlk günü e-ticarete giriş olarak tanımlayabilirim.  Teorik bilgilerin anlatımı sonrası eğitimimiz; Ticimax Eğitim Yöneticisi Erhan Dönmez ve YazılımDestek Uzmanı Cansu Akdemir eğitmenliğinde  ilk gün öğrenilen bilgilerin pratiğe dökülmesi konusunda workshop çalışmasına geçildi.  Her katılımcıya bir e-ticaret demo sitesi açılarak birebir; ürün ekleme, kategori düzenleme gibi birçok bileşeni kullanma imkanı sunuldu.

Workshop

Programın ikinci gününün ilk sunumu ise bana aitti, katılımcılara Dijital Pazarlama Yöntemlerini anlatmak üzere  ilk güne merhaba derken, E-posta pazarlama nasıl yapılır? E-ticaret siteleri satışlarını arttırmak için e-posta pazarlamanın gücünü nasıl kullanabilir? Sorularının cevaplarını aktarmak üzere Me Consultancy Kurucusu Murat Erdör’le ikinci günün teorik bilgi kısmını tamamladık ve tekrar workshop çalışmamıza devam ettik.

Pınar Keleş

Murat Erdör

Workshop

İkinci günün sonunda e-ticaret demo sitesini en başarılı şekilde kuran 2 katılımcıya e-ticaret paketi hediye ettik. İki gün boyunca birbirinden değerli konuşmacılar ve katılımcılar ile birlikte e-ticaretin derinlerine indik, farklı deneyimler dinledik. 

Eğitime dair katılımcı röportajları;